Na czym polega makijaż permanentny brwi?


Można powiedzieć, że makijaż permanentny brwi to rodzaj tatuażu, zmieniającego lub podkreślającego naturalny kształt brwi. Jego zaletą jest to, że dobrze nałożony wygląda bardzo naturalnie. Skorygowanie kształtu brwi może poprawić proporcje twarzy, nie wspominając o poprawie samopoczucia i samooceny klientki. Tam, gdzie zawiodła natura, na szczęście może pomóc kosmetologia.

Usługa ta wykonywana jest w gabinecie kosmetycznym. Polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika. Do zabiegu używa się urządzenia zaopatrzonego w rączkę zakończoną krótką i cienką, sterylną igłę. Nie jest on bardzo bolesny, jednak z upływem czasu, podrażniona skóra staje się coraz bardziej wrażliwa. Istnieje możliwość aplikacji maści przeciwbólowej, jednak należy pamiętać, że pod jej wpływem skóra przyjmuje barwnik nieco słabiej, niż bez jej użycia.

Zabieg trwa około 1-2 godzin a obecny koszt waha się w granicach kilkuset złotych. W tej cenie najczęściej zawiera się również dopełnienie, które wykonywane jest w odstępie kilku tygodni od zabiegu głównego.

W pierwszej kolejności kosmetyczka sprawdza, jak wyglądają brwi klientki, ustala ich kształt docelowy oraz dobiera kolor barwnika aby był jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru. Nakłada barwnik „na próbę”, czyli bez użycia igły, aby klientka mogła zobaczyć efekt końcowy.

W przypadku akceptacji przystępuje do wykonania zabiegu. Makijaż permanentny brwi, w odróżnieniu od tatuażu, nie jest pokrywaniem danej powierzchni jednolitą warstwą barwnika. Musi on być naniesiony tak, aby przypominał naturalne brwi, które przecież składają się z włosów.

Po skończonym zabiegu klientka otrzymuje zalecenia odnośnie pielęgnacji oraz specjalną maść. Początkowo brwi wyglądają nienaturalnie, jednak w miarę gojenia się skóry zyskują bardziej naturalny wygląd i skorygowany kształt. Dopełnienie konieczne bywa ze względu na to, że zazwyczaj część barwnika nie wnika w głąb skóry.

Dobrze wykonany makijaż permanentny to brak konieczności korekcji czy podkreślania brwi konturówką.

Zapraszamy: izabelacytrowska.pl