Mydła naturalne, czyli świetny sposób na zdrową skórę


Naturalne mydła to produkty, w których wszystkie składniki pochodzą z roślin. Większość produktów składa się z olejów, tłuszczów i maseł, które zostały zmieszane z ługiem. Całkowicie naturalne mydło powinno być również naturalnie zabarwione. Mydło powstaje w procesie zmydlania. To tutaj ług (mieszanka wodorotlenku sodu lub wodorotlenku potasu i wody) miesza się z olejami, tłuszczami i masłem, aby zamienić oleje w sole. Jest to reakcja chemiczna, w której trójglicerydy tłuszczów i olejów reagują z ługiem.

Naturalne mydła świetnie nadają się do pielęgnacji skóry i mają niesamowite korzyści dla naszego zdrowia. Naturalne kostki mydła wytwarzają składnik zwany gliceryną. Ten składnik jest bardzo ceniony za swoje właściwości nawilżające. Produkty stworzone na bazie naturalnych składników zwykle zawierają dużo gliceryny, dlatego są tak bardzo nawilżające.

Naturalne kostki mydła są generalnie delikatniejsze dla skóry niż zwykłe mydła dostępne w popularnych sklepach. Nie zawierają wysuszających substancji chemicznych, takich jak laurylosiarczan sodu, który może pozbawić skórę naturalnego tłuszczu i spowodować nadmierną utratę wody. Powoduje to wysychanie skóry. Naturalne mydła z gliceryną są mniej agresywne w działaniu czyszczącym, a także zawierają nawilżającą glicerynę, która odprowadza wilgoć z powrotem do skóry.

Naturalne mydła to także świetny sposób, aby być bardziej odpowiedzialnym ekologicznie. Używając naturalnego mydła zamiast żelu pod prysznic w plastikowym opakowaniu, można zaoszczędzić dużo plastiku. Do tego można zapobiec przedostawaniu się wielu chemikaliów używanych w mydłach bez recepty do środowiska.

Prawdziwe naturalne mydła w kostce są wykonane z olejków eterycznych, a nie olejków zapachowych. Olejki eteryczne pochodzą bezpośrednio z rośliny i dlatego pachną jak zapach, który jest dobrze znany z natury. Mają również wiele naturalnych korzyści dla skóry i ciała. Mydła naturalne nie zawierają żadnych syntetycznych chemikaliów. Substancje chemiczne stosowane w mydłach bez recepty mogą powodować wysuszanie skóry i mogą prowadzić do egzemy. Również mydło naturalne zawiera olejki eteryczne do zapachów, a nie olejki zapachowe.